koszulka do biegania

Rodzaje męskich koszulek do biegania

Lato to ciepły czas, kiedy wielu mężczyzn marzy o zrzuceniu eleganckiej koszuli z długim rękawem i założeniu czegoś wygodniejszego, nie krępującego ruchów i luźniejszego. Rozwiązaniem są męskie koszulki, które w odpowiednim zestawieniu mogą nadal stanowić dobry i elegancki strój do pracy. Oto kilka rodzajów męskich koszulek i sposobów ich noszenia.

T-shirt basic to najbardziej podstawowa męska koszulka. T-shirt typu basic ma prosty kształt litery „T”, stąd zresztą pochodzi jego nazwa. Ta podstawowa koszulka najczęściej ma jeden z neutralnych kolorów, czyli biały, czarny lub szary. Dekolt okrągły lub „w serek”. T-shiry z reguły zrobione są z bawełny lub z mieszanki bawełny z innymi włóknami np. domieszka poliestru sprawia, że koszulka łatwo się nie mnie i nie wymaga prasowania. Bawełna natomiast czyni ja niezwykle przewiewną. T-shirt basic można łączyć między innymi z garniturem. Dzięki temu w drodze do i z pracy, gdy musimy poruszać się po skwarnych ulicach można nosić samą koszulkę, natomiast w firmie, gdzie najczęściej pomieszczenia są klimatyzowane można wystąpić w pełnym garniturze z marynarką. Taki t-shirt w neutralnych kolorach bardzo dobrze wygląda do garnituru. Idealnie sprawdza się również w trochę bardziej „ekstremalnych” warunkach czyli na przykład może być koszulką do biegania.

T-shirt z nadrukiem to koszulka w kształcie litery „T”, najczęściej także wykonana z bawełny lub połączenia poliestru, elastanu i bawełny. Od podstawowego T – shirta odróżniają ją nadruki. Mogą być nimi zdjęcia, grafiki, napisy czy printy. Mogą zajmować powierzchnię całej koszulki lub znajdować się jedynie z przodu bądź z tyłu. Taki T-shirt z nadrukiem może być sposobem na wyrażenie siebie. Noszony do jeansów i marynarki świetnie sprawdza się jako strój do pracy, jeśli w firmie nie obowiązuje formalny dress code. Niektórzy mężczyźni noszą takie T-shirty do garniturów, co ma przełamywać ich sztywny charakter.

Koszulka long to jedna z odmian T-shirtu. Może mieć nadruki lub nie. Ma także kształt litery „T”, ale od typowego T – shirtu różni ją długość. Jak sama nazwa wskazuje koszulka long jest dłuższa, nie kończy się w pasie, ale przykrywa go. Świetnie wygląda z jeansami, ale może być także założona do marynarki. Tego typu koszulki męskie mogą mieć rozcięcia z jednej lub dwóch stron, mogą też być tak wykrojone, że kończą się w szpic.

Koszulka polo to także koszulka w kształcie „T”, ale od klasycznego t-shirtu odróżnia ją kołnierzyk. Jest dobrą alternatywą dla męskiej koszuli. Choć na rynku można spotkać męskie koszule z krótkim rękawem, to jednak zasady savoir-vivre mówią wprost – koszuli z krótkim rękawem do garnituru się nie zakłada! Rozwiązaniem będzie, więc koszulka polo. To nowoczesna stylizacja, która sprawdzi się do pracy. Taka koszulkę można założyć także solo do materiałowych spodni i będzie nadal formalnym, idealnym do pracy strojem, świetnie wygląda także w połączeniu z jeansami. Jeśli wkładamy ciemne spodnie, dobrze wybrać jasną koszulkę polo, jednak do jasnych spodni sprawdzi się także jasna koszulka, lepiej by była ona w innym kolorze niż spodnie.

Szeroki wybór koszulek znajdziemy na https://www.niren.pl/pl/c/Koszulki-meskie/25