bieg

Bieganie dla początkujących

Istnieje bardzo wiele powodów, które uzasadniają podjęcie się regularnych treningów biegowych. Bieganie w czasach pandemii stało się modne, także dlatego, że umożliwiało wyjście z domu, zaczerpnięcie świeżego powietrza, a także było jedną z nielicznych atrakcji, jakie można było sobie zafundować. Ruch na świeżym powietrzu poprawia też naszą kondycję psychiczną, co jest również niezwykle ważne w trudnych czasach. Tymczasem, pojawia się pytanie, czy osoby, które rozpoczęły treningi biegowe w czasach pandemii wytrwają przy tym sporcie w momencie, kiedy życie wróci już na normalne tory i kiedy to znowu będzie można bez żadnych ograniczeń korzystać także z innych form rozrywki. Bardzo ciekawym pomysłem na start dla osób, które chciałyby zgłębić ten rodzaj sportu jest obóz biegowy: https://ksstaszewscy.pl/oboz/. Taki event jest czymś ciekawym, może stanowić odskocznię od życia codziennego i może pomóc w lepszym i bardziej profesjonalnym organizowaniu swoich treningów już po powrocie do domu.

Podstawowe wyposażenie biegacza

Tym, co na pewno się przyda, a jednocześnie nie kosztuje wiele, albo nawet w ogóle w wersji podstawowej może być bezpłatne, jest specjalna aplikacja, w której można zapisywać swoje treningi wraz z różnymi statystykami, jakie się z nimi wiążą. Dane z aplikacji pomagają w planowaniu, a także pozwalają na późniejsze porównywanie treningów pomiędzy sobą tak, aby łatwo móc ocenić poczynione postępy. W aplikacji możemy też zapisać swoje ulubione trasy biegowe.

Drugą bardzo ważną rzeczą są buty. O ile na pierwszych treningach być może uda się nam obyć bez odzieży termoaktywnej, o tyle nieodpowiednie obuwie może nas obetrzeć, spowodować powstawanie ran, urazów, a nawet kontuzji. Wszystko to działa bardzo zniechęcająco. Najlepiej, aby wybrane przez nas obuwie było dostosowane do nawierzchni, po której będziemy chcieli biegać i zapewniało naszym stopom odpowiednią amortyzację od podłoża. Powinno to być też obuwie oddychające, które komfortowo się nosi i które nie zużyje się po pierwszych dwóch treningach. Buty powinniśmy więc kupić w pierwszej kolejności.